www.Africa-Holiday.com  ::    travel & photo - www.vladivlad.com
 HLAVNÁ STRÁNKA 
 Všeobecné údaje   Cestovanie   Štúdium   Aborigenee   Didgeridoo   Sydney 
SYDNEY
Prístav
Akvárium
Sydney opera
Syndey - most
Pláž Bondi
Mardigras - lesby ...
Iné o meste


  Sydney

  O meste

  V strede Sydney je množstvo obchodov, ktoré svojím tovarom lákajú okoloidúcich domácich i turistov. Potraviny v austrálskych obchodoch nájdete za ceny porovnateľné s tými na Slovensku.

  V mestskej radnici, neďaleko kostola Svätého Andrewa, nájdete figurínu kráľovnej Viktórie v životnej veľkosti v šatách pripravených na jej korunováciu 28. Júna 1938.
  Vyzerá krásne, mala vtedy 19 rokov. Kráľovná Viktória má na hlave britskú korunu (koruna má 530 karátov) a v ľavej ruke drží kráľovské žezlo. Na treľom prste pravej ruky má veľký korunovačný prsteň.

  V strede mesta sa nachádzajú čínske záhrady. Vstup do nich stojí 5 austrálskych dolárov. Ak priplatíte ďalších 10, môžete sa po nich prechádzať v róbach čínskych bojovníkov, kráľovien a cisárov.  Sydney má veľa naj. Uvidíte tu aj kino s najväčšou premietacou plochou na svete - kino IMAX. Jeho obrovské premietacie plátno má 30 x 30 metov, čo je viac ako výška 7-poschodového bloku. Premietajú sa v ňom iba 3D filmy, alebo filmy špeciálne vyrobené pre IMAX, kvôli vychutnaniu a precíteniu jedinečných efektov. Témou sú dinosaury, Himaláje, svet žralokov, či iné 3D filmy. Vstupné pre dospelých je 16-17 dolárov, pre študentov 13. Najbližšie IMAX kino v európe je vo Varšave v Poľsku. Premietacie plátno tam je však menšie.

  Je dobré navštíviť kasíno, či Super Mario Bros krajinu.

  Nádherný pohľad na scenériu celého mesta a na veľkolepý prístav sa naskytá z veže AMP. Je to 305 metrov vysoká veža, situovaná priamo v centre Sydney, týčiaca sa z obchodného centra. Patrí medzi najvyššie ľudské stavby južnej hemisféry. Vstup do nej stojí okolo 8 dolárov. Pod samým vrchom - výhľadňou - si môžete dať v reštaurácii obed a pozorovať odtiaľ život v prístave

  A koľko stojí v Sydney nájom? Znie to neveriacky, ale hneď pri centre, neďaleko známeho Sydney mosta - symbolu tejto metropoly, platia Austrálčania nájom len 60 dolárov týždenne. To je pre nich skutočne málo. Ináč je nájom v Sydney omnoho drahší. V mládežníckych hosteloch sa pohybuje nájom okolo 20 austrálskych dolárov za noc. Väčšina hostelov je lokalizovaná vo vykričanej štvrti Kings Cross. Je tu veľa mladých a štvrť je pomerne blízko centra - pešia vzdialenosť. Táto štvrť sa však začala rozvíjať a otvorili sa tu aj šýlové kaviarne a bary. V noci však treba byť obozretný.

    Botanická záhrada
    Veža AMP
    Kino IMAXZa pravdivosť informácii na týchto stránkach neručíme.
Copyright © 2001- www.KLOKANY.sk - B-Art
Všetky práva vyhradené.