www.Africa-Holiday.com  ::    travel & photo - www.vladivlad.com
 HLAVNÁ STRÁNKA 
 Všeobecné údaje   Cestovanie   Štúdium   Aborigenee   Didgeridoo   Sydney 
CESTOVANIE
Rady na cesty
Z juhu do centra
Z juhu do centra
Červené centrum
Uluru - Ayers Rock
Kata Tjuta - Olgas
Kings Canyon
Muchy, púšť a iné
Severné Teritórium
Wildlife park
Nový Južný Wales
Blue Mountains - Modré hory       

  V červenom strede

  MUCHY

  V červenom strede Austrálie je asi rodisko všetkých múch sveta. Je ich tu toľko, že to, že vám lezie po tvári 6 múch naraz, nie je ničím zvláštnym. Kľudne vám lezú po tvári, vlezú do uší, či do očí. Počas mojej návštevy červeného centra, sa jeden turista rozhodol spraviť experiment - chytiť muchu ústami ako žaba. Napodiv ich chytil hneď dve. Nie je správne tu použiť slovo napodiv - lebo to vôbec napodiv nebolo. Domorodcom muchy vôbec neprekážajú. Istý domorodec pri rozhovore pre televíziu nepohol ani brvou keď mu mucha vliezla do nosa - neuveriteľné.
  Za 5-8 austrálskych dolárov si môžete zakúpiť sieťku proti muchám - ktorú keď zabudnete vo výletnom autobuse, tak chodíte mávajúc rukami hore-dole pokiaľ vládzete. Predávajú sa tiež spreje proti muchám a hmyzu, no účinnosť majú len zopár minút. Zrejme si treba kúpiť extra silné.

  Púšť
  Púšť v samotnom strede Austrálie nie je taká ako by si mnohí ľudia predstavovali. Netvorí ju iba piesok, piesok a piesok. V skutočnosti ju tvorí piesok a červená zem doplnená trsmi zelenej trávy, nejakými stromami, či vyschnutými konármi. Vyzerá tak ako to môžete vidieť na obrázku. Austrálčania ju často nazývajú aj buš. (...ale prečo ju volajú púšť??)

  Ďalšie atrakcie
  V červenom centri môžete nájsť množstvo iných prírodných krás a atrakcií. Spomenuli sme len tie najväčšie z nich, ináč by sme o nich mohli vydať knihu. Samozrejme všetko závisí od načasovania, a ak vystihnete tú správnu dobu, môžete zažiť rodeo, povzbudzovať ťavie dostihy či byť svedkom iných čudesných zábav ako súťaže s loďami na suchu. V reštaurácii máte šancu ochutnať krokodíliu polievku (27 austrálskych dolárov - uch!) a pochutiť si na lacnejšom mäse z kengury. Je tu množstvo múzeí, ktoré vás oboznámia s kultúrou a umením domorodých Austrálčanov a takisto veľa menších národných parkov, kde máte šancu vidieť varanov, jašterov, množstvo vtákov či krásu takých kvetov v plnej farbe o akých sa vám ani nesnívalo

    Kangaroo Island
    VICTOR HARBOUR
    YORKE PENINSULAZa pravdivosť informácii na týchto stránkach neručíme.
Copyright © 2001- www.KLOKANY.sk - B-Art
Všetky práva vyhradené.