www.Africa-Holiday.com  ::    travel & photo - www.vladivlad.com
 HLAVNÁ STRÁNKA 
 Všeobecné údaje   Cestovanie   Štúdium   Aborigenee   Didgeridoo   Sydney 
CESTOVANIE
Rady na cesty
Z juhu do centra
Z juhu do centra
Červené centrum
Uluru - Ayers Rock
Kata Tjuta - Olgas
Kings Canyon
Muchy, púšť a iné
Severné Teritórium
Wildlife park
Nový Južný Wales
Blue Mountains - Modré hory       

  Severné Teritórium

  TERRITORY WILDLIFE PARK

  je park nachádzajúci sa v štáte Severné Teritórium (po anglicky Northern Territory), neďaleko (menej než hodina autom) od jeho hlavného mesta Darwin. Je zaujímavý a nachádza sa tu množstvo zástupcov fauny i flóry. Najlepšie je navštíviť park v období dažďov. V období dažďov totiž príroda skutočne žije. Všetko je zelené, bujné a bohaté. Vstupné je 12,00 dolárov pre dospelých, študenti a deti 6.00 dolárov.

  Park má cez 400 hektárov buše. Je domovom tisícky zvierat zahŕňajúc cicavce, vtáky, plazy, či ryby, z ktorých sa niektoré vyskytujú vo voľnej prírode veľmi zriedka alebo sú ohrozené druhy. Hlavné časti parku sú akvárium, vtáctvo a kengury. Ďalej sú súčasťou parku srny, dingovia, netopiere. Môžete sledovať tiež kŕmenie pelikánov, sledovanie orlov, či zasvetiť sa do liečenia zranených zvierat. Ak chcete park skutočne vychutnať, vyčleňte si naň aspoň 4 hodiny. Park získal mnoho ocenení, ako niektoré spomenieme 7 x za sebou cenu a získal miesto v hale slávy pre najlepšie turistické atrakcie.

Mapka Territory Wildlife Parku

  Hneď na začiatku Vás upozornia na veľký výskyt pijavíc. Z toho dôvodu si so sebou pri vstupe môžete zobrať sáčky soli. Ak pri chôdzi na chvíľku zastavíte, tak sa na vás môžu pijavice vyšplhať. Ak sa ich chcete zbaviť, v žiadnom prípade ich neodtŕhavajte od kože. Sú totiž prisaté tak silne, že by ste ich roztrhli, a ich ústa by ostali prisaté na vašich nohách, či tele. Kľudne ich posypte soľou a pijavice odpadnú sami. Najväčšia pijavica akú tu videli vážila viac ako 1 kg a bola dlhšia ako 1 meter.

  V parku môžete vidieť byvoly, kengury, plazy, jaštery, skutočnú jungľu a veľké množstvo vtákov. Je tu obrovská klietka, okolo ktorej sa postupne až nahor tiahne cestička. Tak máte možnosť pozorovať vtáctvo žijúce v rôznych výškach. Od zeme až po koruny stromov. Je to ukážkove!

  Počas výletnej prechádzky máte možnosť zhliadnuť agamu austrálsku - po anglicky známa aj ako alebo neck-frilled lizard. Agama austrálska sa vyskytuje v severných častiach austrálie. Je to jašter, ktorého dĺžka tela je 30-45 cm a dĺžka chvosta je 35-50 cm. Čiže dokopy až 1 meter. Je známa najmä roztiahnuým límcom okolo krku. Pri ohrození sa agama toporne postaví, vztýčí krk, a roztiahne limec okolo krku aby sa tak zdala väčšia. Límec je zdobený červenými, oranžovými a temne modrými škvrnami. Obvyklá kontaktná vzdialenosť je 10 m. Ak je táto vzdialenosť prekročená, agama sa obráti a dáva sa na útek. Pri rýchlom úteku uteká po zadných nohách so zdvihnutým chvostom. Agama vie takto prebehnúť značnú vzdialenosť. Pri úteku často kľučkuje a obracia sa. Ak je unavená, vyberie si najbližší úzky strom a po odvrátenej strane kmeňa sa bleskurýchle vyšplhá do jeho koruny. Živí sa hmyzom, mravcami, či termitmi.

    AGAMA
    DŽUNGĽA
    DINGO, PELIKÁNZa pravdivosť informácii na týchto stránkach neručíme.
Copyright © 2001- www.KLOKANY.sk - B-Art
Všetky práva vyhradené.